EXPLORARBIBLIOTECAREVISTAS
CATEGORIAS
EM DESTAQUE
EXPLORARBIBLIOTECA
Moda
ELLE Trendbibel

ELLE Trendbibel

Nr. 1 2020

ELLE Trendbibel klæder dig godt på til den nye sæson med masser af inspiration fra både nationale og internationale catwalks. ELLE Trendbibel guider dig til sæsonens største looks indenfor mode og de vigtigste køb.

País:
Denmark
Língua:
Danish
Editora:
Aller Media A/S
Ler Mais

Nesta edição

1 minutos
gensynsglæde

Jeg indrømmer gerne, at jeg efter et år på barsel havde glædet mig til at komme tilbage på arbejde. At det faldt sammen med de internationale modeuger, kunne ikke være mere perfekt planlagt… Første stop var Milano, og ærligt talt var udsigten til tre nætter uden babyafbrydelser som en fest i mine ører. En snert af sensommer, det obligatoriske stop i Corso Como og en aperol spritz eller to var også noget, jeg så frem til. Men højdepunktet var uden tvivl Bottega Veneta-showet. Hvis der var én hot ticket in town, var det det italienske brand, der stadig er på alles læber, efter at Daniel Lee tiltrådte som chefdesigner i 2018. Show-venuen var en smuk glasbygning i en ægte italiensk palazzo-gårdhave med gulve af flettede firkanter (i bedste Bottega-stil). Musthaves som smørbløde…

1 minutos
elle trendbibel

EDITOR-IN-CHIEF Cecilie Ingdal cecilie.ingdal@elle.dk FASHION & DIGITAL DIRECTOR Josephine Aarkrogh josephine.aarkrogh@elle.dk SENIOR ART DIRECTOR Susanne Dyrhauge susanne.dyrhauge@elle.dk ART DIRECTOR Luise Vestergaard luise.vestergaard@elle.dk FASHION FEATURES DIRECTOR Barbara Gullstein barbaragullstein@elle.dk BEAUTY DIRECTOR Anne P. anne.p@elle.dk FASHION EDITOR Johanne Brostrøm (på barsel) Fie Vørts Andersson fie.andersson@elle.dk FASHION INTERN Pernille Andersen & Clara Liisberg KORREKTUR Anja Meyer FOTOGRAFER & BILLEDBUREAUER Imaxtree, Lasse Bak Mejlvang, Martin Tanggaard, PR ANSVARSHAVENDE UDGIVER Aller Media A/S, Aller.dk UDGIVERDIREKTØR Charlotte Riparbelli SALGSDIREKTØR, ALLER MEDIESALG Ann Forup CLIENT DIRECTOR Charlotte Juhl charlotte.juhl@elle.dk MARKETINGDIREKTØR Anthony Lim BRAND MANAGER Iben Joo Frederiksen…

1 minutos
lad din garderobe blomstre

HAVE-SELSKAB SARTE ROSENBLADE BLOMSTRENDE BOHEME CLUB TROPICANA…